Держбюджет-2023: аграрний комітет хоче повернути дотації для фермерів

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики подав правки до проєкту Державного бюджету на 2023 рік з метою збільшення допомоги фермерам.

Про це говориться у повідомленні парламенту.

«У бюджеті на наступний рік передбачене кредитування для аграріїв, а от що стосується традиційних дотацій, то їх у початковому варіанті документа не було. Члени профільного комітету під час розгляду проєкту бюджету подали правки, щоб повернути підтримку фермерам. Передовсім це стосується тваринницького комплексу та переробки», — говориться у повідомленні.

Як заявив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, для підтримки малих підприємців ресурс є.

«За цей рік аграріям видано 65 млрд грн кредитів, із них 26 млрд грн — під гарантії Кабміну. Також для малих фермерів ми залучили €50 млн із ЄС. Сьогодні тим, хто реєструється в Державному аграрному реєстрі для отримання субсидій, буде видаватися дотація в розмірі 3100 грн на гектар орної землі та 5300 на голову дійної корови. Уже зареєструвалися понад 17 тисяч фермерів», — повідомив політик.

За його словами, для залучення більшої кількості коштів до агросектору зараз ведеться робота з різними світовими фондами.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *