
Кабінет Міністрів України має намір впровадити відстеження процесу гуманітарного розмінування.
Цю інформацію поширює пресслужба Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства за підсумками зустрічі Національного органу з протимінної діяльності.
Зазначається, що наразі початковим етапом очищення земель є проведення нетехнічного та технічного обстеження територій з наступним наданням їм статусу ймовірно забруднених або забруднених вибухонебезпечними предметами (ВНП) або поверненням таких земель до господарського використання у разі відсутності небезпеки. Відповідні відомості заносяться до системи управління інформацією про протимінну діяльність. Однак, процес безпосереднього розмінування не підлягає контролю. З цієї причини відсутня можливість спростувати або підтвердити виконання всіх заявлених оператором робіт у повному обсязі.
«Мінекономіки разом з Міноборони, Міністерством внутрішніх справ, Центром громадського розмінування та іншими зацікавленими сторонами в рамках робочої групи розроблять нормативно-правові рішення для контролю за процесом розмінування. Це дозволить спостерігати за ходом робіт із розмінування безпосередньо під час їх виконання, а оператори зможуть обирати найбільш ефективні методи очищення після початку робіт», — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Ігор Безкаравайний.
Згідно з даними уряду, в Україні протягом січня – червня було розміновано майже 10 тис. гектарів територій, що становить 104,4% від запланованих (9 567 га) площ, визначених у Плані гуманітарного розмінування на поточний рік. Загальний прогрес нетехнічного обстеження територій сягнув 67%: у 16 територіальних громадах НТО вже завершено, ще в 97 — триває. Ці дані були представлені під час засідання Національного органу з протимінної діяльності.
«Незважаючи на те, що ворог здійснює повторні удари по територіях, де вже проведено НТО, а подекуди і по ділянках, які розміновують або вже розмінували, державні, міжнародні та приватні оператори за пів року здійснили значний обсяг роботи. Це результат якісного планування з урахуванням системи пріоритезації», — повідомив Безкоровайний.
Він також додав, що Мінекономіки залучило ключових учасників сектору до роботи над розробкою нового операційного плану на наступні три роки та, за потреби, над оновленням чи переглядом критеріїв або завдань самої Стратегії.
Источник: www.agroportal.ua
